Zákazník: nepřihlášen
Cena zboží: 0,00 Kč

Informace o výrobcích - zahradní nábytek, jídelní nábytek

Proč dřevěný zahradní nábytek?
Protože v naší zemi platí nejenom co Čech, to muzikant, ale i co Čech, to zahrádkář, nebo alespoň chalupář či chatař, existuje u nás stabilní poptávka po vybavení zahrad, chat a chalup vhodným nábytkem, ať už je to posezení u ohně, v zimní zahradě, v altánu či u bazénu.

Z materiálů používaných k výrobě zahradního nábytku jako je dřevo, plast, litina, ratan, hliník či kámen je právě dřevo nejvhodnějším a dlouhodobě nejpoužívanějším materiálem. A to zejména díky svým přirozeným vlastnostem- trvanlivosti, pevnosti, nenáročnosti údržby, snadné opravitelnosti, kráse, tradici a cenové dostupnosti.

Charakteristika výrobků

K výrobě používáme tuzemský smrkový nebo borový masiv, komorově vysušený na relativní vlhkost 8-10% (kategorie kvalitního stolařského řeziva), čímž je minimalizováno pozdější riziko eventuálního výronu pryskyřice. Na rozdíl od většiny výrobců zahradního nábytku, kteří používají na výrobu řezivo vzduchosuché nebo sušené pouze na 15-18%, naše firma garantuje stále stejnou kvalitu používaného řeziva.  Přes veškerou možnou eliminaci další tzv. "práce dřeva" ve výrobcích, je nutno si uvědomit, že dřevo, které je čistě přírodní materiál a patří do kategorie nestálotvarých materiálů (na rozdíl od železa nebo plastu) podléhá vlivem působení změn počasí roztahování a smršťování jednotlivých částí nábytku, a to po celou dobu jeho životnosti.

Smrkové dřevo je světlejší než dřevo borovicové. Zbarvení má jednotný tón - nažloutle bílou barvu, která vlivem slunečního svitu časem dále žloutne (pokud není natřeno). Letokruhy jsou velice dobře znatelné, oproti borovému dřevu s poměrně jemnou strukturou. Suky nejsou tak razantně odlišně zbarvené jako u borového dřeva a jsou i četnější a spíše menší. Smrkové dřevo je lehké, s dlouhými vlákny a vyznačuje se pružností. Dobře se barví a moří. 

Borovicové dřevo má barevnější škálu než smrkové. Zbarvení je od světle žluté až po oranžovo-červený odstín.Výroba z borovicového masivu je náročnější, ale nábytek z něj je stejně kvalitní jako při volbě smrkového masivu.

Dubové dřevo patří mezi naše nejlepší dřeva. Je dokonalé k použití na výrobu nábytku pro interiér, kde je zaručeno, že bude věrně sloužit i více generacím. Je velmi trvanlivé v suchu. Velmi dobrou trvanlivost má i ve vlhku, kde je však degradováno po stránce vizuální. Již ode dávna se používalo k výrobě lodí, a to kvůli skvělým vlastnostem při kontaktu s vodou (při delším kontaktu s vodou nebo vlhkem dubové dřevo povrchově praská, tmavne až do černé barvy a doslova zkamení). Zbarvení dubového dřeva se pohybuje od světle hnědého tónu až po žlutohnědý a mnohdy i tmavohnědý tón. Dřevo je pórovité s dosti velkými póry, které dávají povrchu dubových výrobků charakteristický rýhovaný vzhled. Dřevo je možné ošetřovat lakem, olejem nebo voskem. Životnost výrobku a kresba dřeva se však mnohem více prodlouží použitím pololesklého laku. Námi vyráběný interiérový dubový nábytek je vyráběn  z výběrového dubového masívu, sušeného na cca 10-12% vlhkosti.U stolů doporučujeme ošetření lakem, který zajistí u tohoto vysoce namáhaného typu nábytku (neustálé utírání) dlouhodový pěkný vzhled.

Nátěry jsou prováděny finským přípravkem Teknos, chránícím dřevo před plísněmi, houbami, UV-zářením (modráním dřeva) a jinými negativními vlivy počasí. Jelikož pro kvalitní hloubkovou impregnaci potřebují lazury kontakt se štětcem, jsou všechny nátěry nanášeny štětcem nikoli stříkáním. Pro exteriérový nábytek doporučujeme dodržet technologický postup udávaný výrobcem, a to nejdříve napouštěcí nátěr Teknos (bezbarvý) a potom alespoň 2 x vrchním nátěrem Teknos (odstín dle Vašeho výběru). Odstíny uvedené u jednotlivých výrobků jsou pouze orientační. Je třeba vzít v úvahu, že sytost nátěru se každým dalším nátěrem zvyšuje (tmavne). V případě, že nábytek bude krytý před nepříznivými vlivy počasí např. pergolou nebo přístřeškem, máme v praxi vyzkoušeno, že při použití kombinace - 1x napouštěcí nátěr + 1x vrchní nátěr není nutno provádět renovační nátěr v nejbližších 3-5 letech. V případě, že zahradní nábytek nebude umístěn v pergole nebo pod jiným zastřešením, které jej chrání před povětrnostními vlivy, je nutno zvolit tmavší odstín povrchové úpravy, na kterém nejsou vididelné změny v zabarvení vznikající při plném vystavení veškerým povětrnostním vlivům (tzv. šednutí vznikající v mikropórech při roztahování a opětovném smršťování nábytku. Při umístění na volné prostranství je nutno počítat s častější renovací nátěru a s volbou raději tmavějšího odstínu (Mahagon nebo Týk) a s negativním působením povětrnostních vlivů na nábytek, které mají dopad na životnost nábytku. Veškerý nábytek používaný v exteriéru doporučujeme na zimu uskladnit v suchých prostorách. Povrchovou úpravu je možno rovněž řešit vlastními silami, čímž ušetříte finanční prostředky jak vlastním nákupem nátěrových hmot , tak prostřednictvím své vložené práce. Interiérový nábytek je ošetřen vytvrzovacím lakem Helo, od finské firmy Teknos, který povrch nábytku vytvrdí a učiní jej odolný proti znečištění např. vínem nebo jinými agresivními látkami. 

Všechny výrobky jsou jednoduše rozložitelné (princip jednoduché stavebnice), tudíž velmi dobře uskladnitelné v zimním období. Další alternativou je přikrytí plachtou přímo v pergole nebo uskladnění v suchých, nevytápěných prostorách ve složeném stavu.

Cenová relace výrobků je zvolena tak, aby naše výrobky při srovnání s obdobnými konkurenčními buďto svou kvalitou nebo konstrukčním řešením tyto výrobky předstihly a to při zachování minimálně srovnatelné ceny. Nesnažíme se za každou cenu vyrobit co nejlevnější výrobek na úkor kvality ani nenutíme zákazníkům exotické materiály a zbytečně nazdobené výrobky za drahé peníze. Naší snahou je vyrábět pěkné, praktické a kvalitní věci za rozumné ceny. Každý jednotlivý díl výrobků je pečlivě obroušen, hrany a rohy jsou ofrézovány a zbroušeny, šrouby zapuštěny.

Žádný spojovací materiál není na výrobcích z vrchní strany sedacích nebo stolových užitných ploch.